Ostre żądanie Francji; "presja nie do przyjęcia"


Francja domaga się od Iranu uwolnienia "wszystkich niesłusznie zatrzymanych osób", w tym Nuszine Ebadi, siostry laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 2003 roku Szirin Ebadi - powiedział język francuski członek rządu spraw zagranicznych Bernard Kouchner.

dyrektor izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman ocenił w niedzielę, że mara prezydenta USA Baracka Obamy dotycząca osiągnięcia pokoju na Bliskim Wschodzie jest nierealistyczna. Samolot czarterowego przewoźnika ArkeFly z 235 osobami na pokładzie, jaki leciał z Amsterdamu na karaibską wyspę Aruba, został w środę zmuszony do lądowania na lotnisku Shannon, w Irlandii, po tym jak jeden z pasażerów zaczął zagrażać zdetonowaniem bomby na pokładzie. Awanturujący się polscy pseudokibice trafili do aresztu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego - wynik spotkania Polska-Czechy (0:2) mógł ożywiać gwałtowne emocje - ale Polacy zostali zatrzymani... zanim meczem.wojna poprzednio drugą turą wyborów będzie brutalna - przyznał w wywiadzie dla "Polski" europoseł PiS Marek Migalski. Tyle, że jak zastrzegł, nie ze strony PiS. - Sztabowcy Platformy będą chcieli wyjąć odgrzewane kotlety i pójść na inwektywy, wulgarności i chamstwa - stwierdził. Zapewnił jednocześnie, że PiS nie będzie wyciągało niczego na Bronisława Komorowskiego, bo on sam dosyć się kompromituje. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się dzień dzisiejszy proces o kompensata dla Remigiusza M. - policjanta ze sprawy uprowadzenia Krzysztofa Olewnika. Co w żadnym wypadku siedem osób zginęło, a rzędu 20 zostało rannych, gdy w Górnej Adydze na północy italianiec wykoleił się pociąg osobowy. Do wypadku doszło w pobliżu miasta Bolzano, a przyczyną było osunięcie się ziemi na tory.

- Gazociąg nordowy musi aktywizować opór części krajów Unii Europejskiej - stwierdził premier Donald Tusk, komentując zgodę Szwecji i Finlandii na tok rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku przy użyciu ich strefy ekonomiczne. Jak dodał, Rzeczpospolita Polska dostrzega w tym przedsięwzięciu "zarówno kwestie ekonomiczne, ale również okoliczności polityczny".

Iracki żurnalista Muntadar al-Zeidi, skazany na karę więzienia za rzucenie butami w grudniu ubiegłego roku w ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha, zostanie wypuszczony na wolność w przyszłym miesiącu - poinformował jego prawnik. decyzja skrócono za dobre sprawowanie. - Szoah (z hebrajskiego - zagłada. słowo nagminnie traktowane jako inne określenie "Holokaustu") jak taki to żydowski chimera - takie zdanie pojawia się w wywiadzie, jakiego dla włoskiego portalu katolickiego udzielił biskup Tadeusz Pieronek. W rozmowie ocenia on, że "Holokaust wykorzystywany jest dzień dzisiejszy jak oręż propagandowa" a "oni, Żydzi, mają dobrą prasę", bo dysponują m.in. potężnymi środkami finansowymi.

W butach Moniki Olejnik wsiądziesz z posągiem Edgara Gosiewskiego pod pachą na Harleya Kamila Durczoka i jak jeden mąż z nim pojedziesz do studia, gdzie weźmiesz udział w odcinku "Szkła kontaktowego". Po nim wrócisz offroadowym Mercedesem G, którym Mateusz Damięcki przejechał Syberię, do domu. rankiem zaczynasz niemniej jednak lekcję tańca z Maserakiem. Masz ochotę zrealizować ten scenariusz? ewentualnie jeden z jego epizodów? Bądź z WOŚP i weź udział w naszych aukcjach. Kilkanaście milionów złotych - na tyle szacowane są wstępnie straty po wichurach jakie w środę przeszły nad woj. pomorskim. nuże pewne, że społeczeństwo terenów, które w największym stopniu ucierpiały, będą mogły zliczać na pieniądze od władz. - Bardziej konkretne dane dostaniemy po południu. jeżeli pomoc będzie przekraczała potencjał gmin, zwrócimy się o nić do o tyle o ile - mówi portalowi tvn24.pl ambasador wojewody pomorskiego. pieniądze znajdą się również dla mieszkańców Nowakowa. Prezydent Lech Kaczyński udaje się w sobotę do Katynia, dokąd pospołu z przedstawicielami Rodzin Katyńskich, a i parlamentarzystami i duchownymi, złoży kult Polakom zamordowanym za pomocą radziecki reżim komunistyczny. W uroczystościach ma wywiać porcja ok. 800 osób.Do piątku wieczór chilijskie władze zidentyfikowały aktualnie 452 ofiary śmiertelne trzęsienia ziemi i fali tsunami sprzed tygodnia. Nowy oficjalny saldo jest niższy, niż wstępnie oceniano, choć wyższy, aniżeli podawano wcześniej w piątek. Banki mogłyby kupić... polisa od kryzysu finansowego. międzynarodowy Fundusz pieniężny rozważa ideę wprowadzenia swoistych składek ubezpieczeniowych, które byłyby płacone przez banki. Składki miałyby w przyszłości służyć sfinansowaniu ewentualnych programów pomocowych dla sektora - informuje Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający MFW. "Ratuj dziecko, gdy się zakrztusi!", pod takim hasłem 30 sierpnia na Małym Rynku w Krakowie odbyły się otwarte, bezpłatne szkolenie udzielania pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszeń u dzieci i niemowląt.

"Te informacje budzą spekulacje"


Prokuratura powinna możliwie szeroko przedstawiać obywatelom informacje o postępowaniu prowadzonym ws. katastrofy pod Smoleńskiem, tymczasem przekazuje jeno wielce skąpe informacje, co rodzi spekulacje medialne i domysły - uważa zastępca RPO Stanisław Trociuk.

Awionetka pośrodku samochodami


Awaryjne wyładunek awionetki w australijskim mieście Hobart - stolicy australijskiej Tasmanii. 18-letni pilot wymuszony był pozwolić usiąść osobisty stalowy ptak na ruchliwej drodze, na eudajmonia nic mu się nie stało ani jemu, ani żadnemu z kierowców samochodów.

Małysz rwie się do skakania


Beztroska przerwa w skokach dla polskich skoczków zakończy się wieczorem. Pierwszego treningu od sobotniego konkursu doczekać się nie może zwłaszcza Adam Małysz. - odbywać wyrok i nic nie robić, to nie dla mnie. Ja natychmiast chcę skakać - mówi srebrzysty medalista z Vancouver.

Beck's wraca do domu


David Beckham wraca do domu. Piłkarz, kto w niedzielę zerwał ścięgno Achillesa, przeszedł w fińskim Turku operację i w środę opuścił klinikę. Wsiadł do swego prywatnego samolotu i załamany opuścił Skandynawię. Mimo natychmiastowej pomocy specjalistów, do gry Angol wróci nie prędzej za pół roku.

Tysiące egzotycznych ryb straciło istnienie na lotnisku


ponad 4 000 egzotycznych ryb zginęło na lotnisku w Soczi, gdzie służby celne przetrzymały transport dla oceanarium w upale przy użyciu 15 godzin - podała we wtorek przedstawicielstwo RIA-Nowosti.

Federacja Rosyjska żąda wyjaśnień ws. deklaracji Klicha - "na złodzieju czapka gore"


przedstawiciel Federacji Rosyjskiej pod ręką NATO Dmitrij Rogozin zażądał, aby Sojusz Północnoatlantycki zorganizował dla Rosji briefing poświęcony planom "odparcia rosyjskiej agresji przeciwko Polsce" bądź zdezawuował wypowiedź "gadatliwego" polskiego ministra obrony Bogdana Klicha na ten temat.

Nowe zdjęcia z kosmosu obalają teorię spiskową


Zdjęcia powierzchni księżycowej, przekazane za pośrednictwem indyjskiego satelitę Chandrayaan-1, potwierdziły okoliczność pracy astronautów amerykańskich na Księżycu podczas ekspedycji Apollo-15 latem 1971 roku.

Obudził się po 187 latach


Po 187 latach "obudził" się wulkan w rejonie islandzkiego lodowca Eyjafjallajokull. Jak podało nadajnik publiczne RUV, 500 osób zostało ewakuowanych ze strefy zagrożenia.

RMF: Głośne śledztwa stoją, bo nie ma szefa


Od kilku tygodni prokuratorzy w kilku ważnych sprawach nie podejmują decyzji - ustalili reporterzy RMF FM. Jest co najmniej kilka takich zawieszonych śledztw, w których pojawiają się znane osoby z życia politycznego. wywiadowca czekają na opcja swojego nowego szefa. Prokuratora generalnego powoła w ciągu kilku dni Lech Kaczyński.

Pracownik banku okradał bankomaty


Tym jak jeden mąż nie zorganizowana ekipa przestępcza, a pracobiorca banku okradał bankomaty. Podczas uzupełniania nie wkładał do maszyny wszystkich pieniędzy. Przywłaszczył w ten wyjście ponad 300 tys. złotych.

Neandertalczyk "ochrzczony". Na imię ma Bobolus


lokalny neandertalczyk odkryty w jaskini "Stajnia" ma nuże imię. Z właściwą sobie fantazją, mieszkańca Jury Krakowsko-Częstochowskiej sprzed tysięcy lat, dzieci ochrzciły w tej chwili Bobolusem. pierwszy polski neandertalczyk nazywa się tak więc Bobolus Jurajski.

miejsce odosobnienia dla podejrzanego o kupiectwo heroiną


Na trzy miesiące trafił do aresztu 23-letni Zielonogórzanin, któremu zarzucono dystrybucja w tym mieście heroiny. Według policji, fuks człek współpracował z rozbitą w lipcu br. grupą przestępczą, zajmującą się obrotem środkami odurzającymi - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

kredyt dla seniora - w zamian za kwatera


resort finansów ma propozycja jak ulżyć emerytom. Trwają prace nad nową ustawą o tzw. odwróconej hipotece. Starsze osoby zyskają mozliwość zaciągnięcia kredytu, jaki zostanie... spłacony po ich śmierci - pisze "Rzeczpospolita". klauzula jest jeden: wypada w zamian dać posiadaną nieruchomość, np. mieszkanie.

Ruszyły wybory, których pilnuje 300 tys. osób


dzień dzisiejszy rano w warunkach zaostrzonego bezpieczeństwa rozpoczęły się w Afganistanie wybory prezydenckie a do rad prowincji. Faworytem jest urzędujący prezydent Hamid Karzaj.

miś recydywista silnie śpi


Jest młoda i jakkolwiek by było nie mogła spać... przy użyciu kilka tygodni niepokoiła mieszkańców Podkarpacia. Raz w tej chwili interweniowały służby porządkowe - nie pomogło. aktualnie podejście będzie bardziej radykalne. Młoda niedźwiedzica została uśpiona i trafi niechybnie do zoo.

Tragiczna pomyłka sił NATO w Afganistanie


Pięciu cywilów zostało omyłkowo zabitych w wyniku ostrzału z powietrza za pośrednictwem siły ISAF na południu Afganistanu. Ranne zostały dwaj osoby. incydent ten nie był związany z ofensywą sił koalicyjnych w prowincji Helmand.

Francja: 16-latek zabił rodziców i młodszych braci


O rodzinnej tragedii na Korsyce informuje dzień dzisiejszy czasopismo "Corse Matin". 16-letni chłopiec zastrzelił tam z broni myśliwskiej rodziców i młodszych od niego o 10 lat braci bliźniaków.

Strajk na niebie


zwiedzanie samolotem może znów wyrazić się problemem. Tym razem nie z powodu islandzkiego wulkanu, a strajku. O północy rozpoczął się rewolta personelu pokładowego linii lotniczych British Airways.

"Erotyczne więzienie" polskiego księdza


- własny duchowny, wobec którego zdanie w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek ukaz zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany w sobotę przez AP agent stanowych władz. podług opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni ksiądz puder dokonać zmiany dom parafialny w "erotyczne więzienie".

złocisty curling Kanady


eldorado zdobyła złoty odznaczenie olimpijski w curlingu mężczyzn. To był trzynasty złoty medal wywalczony przez reprezentację gospodarzy w Vancouver.