wstrząsający casus na drodze nr 86


Po zderzeniu dwóch osobowych fordów w pobliżu katowickiego węzła Murckowska autostrady A4 udrożniono zablokowaną poprzednio jezdnię dwupasmowej drogocenny krajowej nr 86 w kierunku Tychów.

Jeżdżąca na wózku Austriaczka żydowskiego pochodzenia przykuła się do budynku krematorium w Auschwitz-Birkenau. Chciała w ten wybieg przekazać uwagę austriackich urzędników na swój los: jest bezrobotna bez prawa do zasiłku. - Przyjechałam, bo tu ginęli Żydzi, tacy, jak ja - mówi kobieta portalowi faktyoswiecim.pl. Do gwałtownych walk pomiędzy rebeliantami a wojskami sił pokojowych Unii Afrykańskiej doszło w siedlisko stolicy Somalii Mogadiszu. 1 kwietnia swoja pracę rozpoczyna filia kosmiczna Wielkiej Brytanii. Brytyjska wydanie NASA będzie skromniejsza od swojego amerykańskiego odpowiednika. Jej budżet wyniesie w przybliżeniu 996 milionów złotych (NASA dysponuje ok. 55 mld zł). Agencja nie będzie też pracowała nad załogowymi lotami w kosmos.Największy pasażerski stalowy ptak świata, Airbus A380 nuże mało co w służbie Lufthansy. Maszyna na razie jest testowana, blisko okazji zachęcając potencjalnych pasażerów do podróży. aktualnie wiadomo, gdzie poleci w pierwszy rejs: do Johannesburga, z przedstawicielstwo helmut na piłkarskie mistrzostwa świata w RPA. - Przeżyliśmy komunizm, śmierć Jana Pawła II, a chwilowo musimy uporać się z tą ogromną tragedią - mówić warszawiacy, którzy przez cały czas tłumnie gromadzą się przed Pałacem Prezydenckim. W drodze do pracy czy szkoły, zasoby siły roboczej zatrzymują się pod siedzibą prezydenta i w ciszy oddają się modlitwie. Tak jest od początku - od podczas gdy dotarła do nas informacja o katastrofie. Polacy w całym kraju oddają adoracja ofiarom. Polska skóra nożna będzie bogatsza. Kluby polskiej Ekstraklasy planują w dużej mierze zwiększyć swoje budżety na kolejny sezon. W sumie mogą strzelić z ucha rzędu pół miliarda złotych i będzie to wzrost o nad 20 proc. - obliczył "Przegląd Sportowy".

tok przywódcy Serbów bośniackich Radovana Karadżicia został wznowiony w Hadze zanim trybunałem ds. zbrodni wojennych w byłej Jugosławii. Oskarżony, kto bojkotował wcześniejsze przesłuchania, tym wspólnie jest bieżący na rozprawie.

zepsucie pozostaje problemem także w krajach europejskich. Transparency International w opublikowanym dzisiaj indeksie 2009 wymienia w tym kontekście Czechy, Grecję, Łotwę, Polskę, Rumunię i Słowację. Władze Kolumbii poinformowały w sobotę o przejęciu z wykorzystaniem policję ciasteczek nadziewanych kokainą, które miały być przemycone do Hiszpanii.

Władze stanu Massachusetts ogłosiły forma podwyższonej gotowości i przygotowują się na nadejście potężnego huraganu Bill, kto w sobotę znalazł się w pobliżu amerykańskich wybrzeży. Jego wiatry osiągają szybkość 165 km/h. Mirosław Drzewiecki zakończył trwający od lutego wakacje i wraca do swoich obowiązków - poinformowała dyrektorka biura poselskiego Drzewieckiego w Łodzi Izabella Fluderska-Mucha. W wielu włoskich szkołach, gdzie do tej pory nie było krzyży, zostały one chwilowo zawieszone na znak oburzenia z powodu niedawnego orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, jaki wypowiedział się przeciw ich obecności w klasach. Poinformowała o tym w środę w parlamencie minister oświaty Mariastella Gelmini.stronnictwo Konserwatywno-Ludowe (SKL) będzie aktywnie wspierać kampanię wyborczą marszałka Sejmu, kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego - zapowiedziała partia. - Wyjazdy premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Katynia były pod względem bezpieczeństwa organizowane tak samo - zapewniali przedstawiciele okolica rządowej i BOR. W piątek ich informacji słuchali uwaga z komisji spraw zagranicznych tudzież spraw wewnętrznych. w trakcie posiedzenia nie obyło się jakkolwiek bez sporu pomiędzy PO i PiS. uprzedni gwiazdor Realu Madryt i Manchesteru United David Beckham zapewnił w czwartek, że nigdy nie myślał o opuszczeniu na stałe swojego obecnego klubu Los Angeles Galaxy. Anglik puder świeżo ciężkie położenie z kibicami, których rozsierdził idąc na wypożyczenie do AC Milan.

gdzie jest periodyk od prezydenta? "Nie widziałem"


- reprezentant Rosji w Polsce Vladimir Grinin poinformował w sobotę, że jego placówka nie otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP informacji o tym, że Lech Kaczyński chce wziąć udział w uroczystościach w Katyniu.

szwaby nie chcą amerykańskich głowic


RFN nie chcą amerykańskich głowic nuklearnych. W piątek za wycofaniem tych pozostających jeszcze na terytorium kraju opowiedział się Bundestag.

Dorn ponownie oskarża: Klich "skręcił" aukcja na samoloty


Zdaniem Ludwika Dorna to dyrektor Ministerstwa Obrony Narodowej jest czarnym bohaterem tragedii w Smoleńsku i to on ponosi za nią polityczną odpowiedzialność. Już wprzódy Dorn domagał się dymisji Bogdana Klicha. Teraz, w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" zarzuca mu, że "skręcił" przetarg na samoloty dla VIP-ów i w następstwie tego do Katynia najważniejsze osoby w państwie pojechały zawodną tutką.

Schetyna: Prezydent? Ten się śmieje, kto...


Zdaniem prezydenta, komisja śledcza, którą proponuje PO, to żart. - No to niech się śmieje. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM stary klubu Platformy Grzegorz Schetyna.

raport AI na idea kary śmierci


W ubiegłym roku wykonano co w żadnym wypadku 714 egzekucji w 18 państwach - nie licząc Chin, które nie ujawniają danych - poinformowała Amnesty International, która dzień dzisiejszy opublikowała coroczny raport jeśli chodzi o orzekania i wykonywania kary śmierci.

"Czułem, że moje trwanie jest zagrożone"


Czułem, że moje istnienie jest zagrożone. Tym bardziej, że poczułem zapach palonego drewna pod drzwiami pokoju, w którym byłem zamknięty. Nie miałem żadnej szansy na ucieczkę - powiedział w TVN24 Mariusz Cielecki, wychowawca w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu, zaatakowany przez zbuntowanych wychowanków.

Smuda na selekcjonera. Wojtala na asystenta


wszystko jest prawie pewne. Selekcjonerem reprezentacji polski zostanie Franciszek Smuda. instruktor spotkał się z szefem PZPN Grzegorzem Lato - panowie uścisnęli sobie ręce - donoszą piątkowe gazety. Asystentem Franza ma zostawać jego wcześniejszy podopieczny. - Rozmawialiśmy ten idea - przyznał dla tvn24.pl Paweł Wojtala.

Są nowe terminy ekstraklasy


Ekstraklasa ustaliła plan rozgrywek, które z powodu żałoby narodowej musiały utrzymywać się zawieszone na nad tydzień. pierwszy raz po przerwie piłkarze wybiegną na murawę w bliźni pierwszy dzień tygodnia - i nieledwie bez przerwy będą rozgrywać do końca miesiąca.

Dolny Śląsk: Zawalony strop, zatruci strażacy


Trzech strażaków ucierpiało w akcji ratowniczej w miejscowości Szklary Dolne na Dolnym Ślasku - informują służby ratownicze. Z objawami zatrucia dymem trafili do szpitala w Lublinie. Informacje otrzymaliśmy na platformę baza TVN24.

rencista urażony "Matką Boską, Supermenką"


"Nasz Dziennik": W styczniu 2008 roku dodatek do "Gazety Wyborczej" "Wysokie obcasy" zamieścił zdjęcie kobiety leżącej między dwoma nagimi mężczyznami opatrzone obraźliwym podpisem " Matka Polka, oryginał Boska. Supermenka" co wywołało zrozumiałe zbulwersowanie Stanisława Baranowskiego, który zawiadomił prokuraturę o przestępstwie.

Francuzi nie chcą szybkich kolei


We francuskim miasteczku Hendaye odbył się w sobotę rewolta przeciwko budowie szybkiego połączenia kolejowego LGV, Tuluza-Bordeaux-Madryt. W manifestacji wzięło frakcja - według policji - 13 tysięcy, a podług organizatorów 15-20 tysięcy ludzi.

Gorący finisz: więcej głosów, mniejsza panowanie


Zmniejszająca się panowanie Wiktora Janukowycza nad Julią Tymoszenko, nie uratowała pani premier. To przewodzący Partii Regionów zostanie nowym prezydentem Ukrainy. Janukowycz utrzyma przewagę - informuje Centralna Komisja Wyborcza.

"Krzyk" nie wystarczył. Zniknęło kolejne dzieło


Pięć lat po spektakularnej kradzieży słynnego "Krzyku" Edvarda Muncha (1863-1944), w Oslo łupem złodziei znów padło dzieło tego artysty - informuje norweska policja.

Prezydent wyśle na Haiti wodę, krew i dary nieba


Prezydent Lech Kaczyński jak jeden mąż z Caritas Lechistan przekaże w najbliższych dniach barki humanitarną poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na Haiti - poinformował w niedzielę prezydencki minister Paweł Wypych.

Jemen chce się pozbyć Al-Kaidy


lotnictwo Jemenu zbombardowało w niedzielę kryjówkę Al-Kaidy. Zginęło dwóch jej lokalnych przywódców - poinformowało ministerium obrony Jemenu. Według opublikowanego komunikatu, napad przeprowadzono na treściwie przedtem planowanym atakiem terrorystów na "strategiczne instalacje". Jemeńskie władze nie chcą być schronieniem dla terrorystów.

Jeden odsetki raz po raz przekraczający


Uproszczenie przepisów podziałało na hojność Polaków. W rozliczeniach podatkowych za przeszły rok o 35 proc. wzrosła kwota przekazana organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku - donosi "Dziennik periodyk Prawna". W tym roku trafiło do nich prawie że 400 mln zł, inaczej o 100 mln zł więcej niż przed rokiem.

ruszczyzna kontrwywiad wraca na Krym


Oficerowie rosyjskiego kontrwywiadu, którzy na życzenie poprzednich władz w Kijowie opuścili Ukrainę w grudniu 2009 roku, znowu będą mogli działać w tym kraju - informuje diariusz "Kommiersant-Ukraina".

Ammann optymalny w skokach, ale "Schlieri" zarabia najwięcej


Szwajcarski koń Simon Ammann prowadzi nad Gregorem Schlierenzauerem w klasyfikacji Pucharu Świata 58 punktami. Ale to jego Austriacki kompan zarobił w tym sezonie na skokach o 1,5 tys. franków szwajcarskich (ok. 4,2 tys. zł) więcej.

prezes PiS nie mówi obecnie o IV RP


- Jestem taki, jaki byłem - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. pryncypał PiS tłumaczy w nim, z jakiego powodu prowadzi swoją kampanię wyborczą w tak niewiele żywy sposób natomiast wyjaśnia, z jakiego powodu nie będzie ocieplał swojego wizerunku sposobami Bronisława Komorowskiego. Wyjaśnia też, czemu nie używa w tej chwili określenia IV Rzeczpospolita.

zespół IPN rozpisało konkurs na prezesa


grono IPN rozpisało konkurs na nowego prezesa Instytutu - ogłosiła szefowa gremium Barbara Fedyszak-Radziejowska.