czarodziejski comeback drużyny "Donaldinho"


boski comeback drużyny premiera. Po 0:3 do przerwy, drużyna Donalda Tuska spięła się w drugiej połowie i wyrównała straty w toku sylwestrowego meczu w Gdańsku. przeciwko sobie stanęli prezes o tyle o ile i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Wielka ksina Leonida Gieorgijewna Romanowa zmara dzi w Madrycie w wieku 95 lat - poinformowa agencj AFP z Moskwy agent rodziny carskiej Romanoww. fermata Miss Universe pozostanie w Wenezueli. podobnie jak rok temu, tytuł najpiękniejszej przypadł kandydatce z tego kraju. Stefania Fernandez - bo tak nazywa się nowa miss - to 18-letnia brunetka o powalającym uśmiechu. Po obaleniu przez opozycję o tyle o ile w Kirgistanie Federacja Rosyjska rozmieściła w swej bazie wojskowej w tym kraju rzędu 150 dodatkowych spadochroniarzy - poinformował w Pradze zwierzchnik rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Nikołaj Makarow.Przedstawiciele Korei Północnej i Południowej spotkali się w środę w północnokoreańskim przygranicznym mieście Kaeosong aby omówić sposoby zapobiegania powodziom i wylewom rzeki Imdżin płynącej obok silnie ufortyfikowanej linii granicznej - poinformowano w Seulu. Wsparcie Cimoszewicza świadczy o tym, że rekomendacja dla kandydata PO słabnie. Czekamy, aż za Komorowskim stanie gen. Jaruzelski - mówi Paweł Poncyljusz. W polskiej strefie klimatycznej żyje 100 tys. gatunków owadów. 40 z nich to komary - bieda lata. Jak się chronić? Co dopuścić się gdy ugryzie? Przeczytajcie.

Prezydent USA Barack Obama przedstawił nową wersję swego planu reformy opieki zdrowotnej. Przewiduje on m.in. blokowanie za pomocą szczebel podwyżek stawek ubezpieczeniowych, ale nie ma w nim w tej chwili tzw. opcji publicznej, alias powszechnego, sponsorowanego za pomocą rząd funduszu ubezpieczeniowego.

Tytuł Dziennikarza Roku - przyznawany w konkursie miesięcznika "Press" - otrzymał w tym roku Tomasz Lis, wyprzedzając Ewę Ewart, Piotra Zarembę, Wojciecha Jagielskiego i Anitę Werner. Były bośniacki głowa Ejup opierniczać został zatrzymany na lotnisku Heathrow w Londynie - poinformowała brytyjska policja. Europejski nakaz Aresztowania wydała Serbia. Oskarżyła go o udział w zabiciu mniej więcej 40 rannych żołnierzy wycofujących się z Sarajewa w maju 1992 roku.

Ludowcy nie akceptują zmian w Konstytucji proponowanych z wykorzystaniem politycznego koalicjanta. w trakcie posiedzenia Rada Naczelna PSL zdecydowała, że wybory prezydenckie powinny być powszechne, a kompetencje prezydenta explicite rozdzielone od rządu. Ich zdaniem Senat powinien działać jak izba reprezentantów samorządów. W tureckim Stambule ciężarówka zniszczyła na autostradzie kładkę dla pieszych. Jedna figura została ranna. chwila wypadku zarejestrowała kamera monitoringu. Setki hektarów spustoszonych lasów i dziesiątki milionów złotych strat. To skutki nawałnicy, która niewiele ponad rok temu przeszła nad lasami Śląska i Opolszczyzny.jest dozwolone by uznać, że narodziny nowej gwiazdy internetu przebiegły wcale banalnie. Dostała w prezencie aparat fotograficzny i od tego czasu skrupulatnie dokumentuje swoje wiedeńskie życie, a zdjęcia jej autorstwa trafiają błyskawicznie na profil w Facebooku. Byłoby to ani w ząb zwyczajne, jeśli nie fakt, że fotografem został... 33-letni orangutan z austriackiego zoo. We wtorek poprzednio komisją śledczą ds. afery hazardowej staną postscriptum PiS Zbigniew Wassermann oraz Beata Kempa. To już drugie wybieg do ich przesłuchania: na posiedzeniu 28 grudnia Wassermann nie zdążył oddać zeznań w trybie tajnym, a przesłuchanie Kempy w ogóle się nie rozpoczęło. jak hit kolejki, a nawet rundy, zapowiadany był walka Wisły Kraków z Legią Warszawa. wygrany przez Legię mecz fanów mógł nieco zawieść, bo najzwyczajniej w świecie, był nieco nudny. imię najciekawszego spotkania 13. kolejki Ekstraklasy przypadło tak więc meczowi Ruchu z Jagiellonią. W polskiej lidze drzewiej nie było tak emocjonującego widowiska!

Włosi aresztują za zamachy w Bombaju


Włoska policja aresztowała w Brescii dwóch Pakistańczyków za część w atakach terrorystycznych w Bombaju w listopada 2008 roku. Mężczyźni udzielili pomocy logistycznej zamachowcom, którzy zabili 164 osoby.

Red Bull deklasuje. Kubica z czwartej linii


Robert Kubica wystartuje z siódmego miejsca w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Z dyscyplina position ruszy Australijczyk Mark Webber z Red Bull-Renault.

ślub za pomocą Skype'a


rota dzięki Skype'a nie ma mocy prawnej - uznała amerykańska armia. A do takiego ślubu doszło już w maju, gdy para marines powiedziała sobie dzięki internet sakramentalne "tak". Ona w Minnesocie, on - w Iraku, gdzie stacjonuje.

Pięć ofiar wypadku na Podkarpaciu


patetyczny sytuacja w Sokołowie Małopolskim na Podkarpaciu. W zderzeniu BMW i samochodu ciężarowego zginęło pięć osób.

Australia: W banku handlowano narkotykami


Pracownicy działu rewindykacji australijskiego banku ANZ w Melbourne postanowili "dorobić na boku" i korzystając z firmowego e-maila zorganizowali rentowny handel narkotykami. W końcu wpadli.

Krwawe starcia imigrantów; granda i rozruchy


37 rannych, w tym 18 policjantów - taki jest saldo gwałtownych zamieszek w miasteczku Rosario, w Kalabrii na południu Włoch, dokąd trwają starcia między setkami imigrantów z krajów Trzeciego Świata a miejscową ludnością. raz za razem liczniejsze siły policyjne starają się opanować całkowity chaos i zamieszki.

Putin krytykuje Juszczenko: napluł im w facjata


Premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko, przyznając tytuł Bohatera Ukrainy przywódcy OUN Stepanowi Banderze, "napluł w lico swoim politycznym sponsorom".

Zrzut wody: 5450 m sześc. na sekundę


W ocenie służb kryzysowych, nie będzie już kolejnej fali kulminacyjnej na tamie we Włocławku. Poziom wody w Wiśle w tym momencie się tam nie podnosi.

Wstępne wyniki ponownej sekcji zwłok Olewnika


familia zapoznała się z ogólnymi - wstępnymi wynikami ponownej sekcji zwłok Krzysztofa Olewnika - poinformował przedstawiciel rodziny, adwokat Ireneusz Wilk. Dodał, że nie weryfikują one wcześniejszych ustaleń co do przyczyny śmierci mężczyzny.

1,3 miliona odwiedziło Auschwitz


1,3 mln osób z całego świata odwiedziło w 2009 r. Auschwitz. To rekord w 62-letniej historii oświęcimskiego muzeum. większość ze zwiedzających - 821 tysięcy – to uczniowie i studenci.

konował z Kępna zawirusowany A/H1N1


U 32-letniego lekarza, kto leży w szpitalu w Kępnie, potwierdzono życie wirusa A/H1N1. Wiadomo, że pełnił dyżur w tej placówce w niedzielę i wówczas poczuł się źle. chwilowo trwa kuratela pacjentów, z którymi łapiduch mógł dysponować kontakt.

PO zdecyduje jak decydować


Premierowi Donaldowi Tuskowi marzy się "pierwsza prawdziwa preelekcja w Polsce", ale w który podejście PO wybierze swojego kandydata na prezydenta zdecyduje we wtorek zarząd lokalny partii.

Kubica zdominował, Alonso się roztrzaskał


Tego nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści! Robert Kubica był najszybszy w sobotnim treningu przed GP Monako i wobec wypadku Fernando Alonso z Ferrari, wyrósł na głównego nałożnica kwalifikacji. Czy w najbardziej prestiżowym wyścigu ruszy z P1? reakcja po godz. 14.

Kłopoty ze znalezieniem drugiego ciała w Narwi


W czwartek po południu przerwane zostały działania nurków przeszukujących dno Narwi między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie) w poszukiwaniu ciała drugiego z zaginionych geologów - poinformował PAP Paweł Ostrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

żak przypuszczalnie zdemaskował SS-mana


Były sierżant SS, który nie został wcześniej rozpoznany i z wykorzystaniem dziesięciolecia pracował jak prezes stacji kolejowej, został oskarżony o przyczynienie się do śmierci co najmniej 58 żydowskich robotników przymusowych. Przeszłość byłego esesmana odkrył akademik w trakcie pracy nad swoim dyplomem - donosi "The Independent".

Dobre wieści w sprawie pogody; wiadomo, kiedy przyjdzie wiosna


Najbliższe dni przyniosą deprecjacja temperatury poniżej zera i opady śniegu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kalendarzową wiosnę 21 marca powinniśmy już choć przywitać blisko ładnej wiosennej pogodzie.

Justyna zostaje z medalem Norwegowie zrezygnowali


Brązowy order zostaje w rękach Justyny Kowalczyk. Norweska związek narciarska - o czym poinformowała na chcący zwołanej konferencji prasowej - nie złoży wniosku o dyskwalifikację polskiej narciarki.

Rosyjski konferencja przesunął prezentację książki


dyżur Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji w piątek przesunęła o jeden doba prezentację swojej książki "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45". Odbędzie się ona we wtorek o godz. 12 czasu moskiewskiego (10 czasu polskiego).

Słowa Miedwiediewa ws. Katynia. "Wątpliwości"


Historyk, prof. Wojciech Materski uważa, że spotkanie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa na materia Katynia to ważna deklaracja, ale - jak zaznaczył - ma wątpliwości, czy można ją uważać za rzeczywistą zapowiedź zmiany polityki historycznej Rosjan.

faktyczność do zniszczenia. 10 razy


Podpisany przy użyciu Obamę i Miedwiediewa nowy układ o redukcji zbrojeń strategicznych świata nie zbawi, lecz jest krokiem w dobrym kierunku - ocenił były prezydent Czech Vaclav Havel. Podkreślił niedaleko tym, że co więcej po redukcjach za pomocą atomowych arsenałów rzeczywistość "może być dziesięć lanie wysadzony w powietrze".